Co to jest nanotechnologia?
Nanotechnologia to nazwa całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych, czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Nanomateriał różni się od klasycznego materiału faktem, że poniżej pewnych rozmiarów efekty kwantowe istotnie wpływają na właściwości oraz zachowanie danej cząstki. Oznacza to, że produkty marki Purman stworzone są w nowoczesnej technologii, która używa cząsteczek srebra co wpływa na to, że środki są trwałe i bardziej efektywne oraz to, że powierzchnie na które stosuje się produkty, nie wymagają polerowania.
Czy trzeba polerować powierzchnie po użyciu środków?
Nie trzeba. Środki marki Purman zostały stworzone w technologii nano, co wpływa na to, że powierzchnie, na których użyję się produktów czyszczących, nie trzeba polerować. Należy polać/ spryskać powierzchnię produktami, poczekać chwilę, a następnie spłukać.
Jak często stosować produkty marki Purman?
Większość produktów marki Purman stosuje się według osobistych preferencji. Częstotliwość uzależniona jest od ilości domowników oraz powierzchni użytkowej. Jeśli chodzi o pastę Purman Reviwood to zaleca się stosowanie jej raz w miesiącu. Co do środka Purman Floorwax to stosuje się najczęściej raz na pół roku, ale jest to zależne od ilości domowników oraz rodzaju powierzchni. Do reszty produktów serii nie ma szczególnych zaleceń/ ograniczeń co do częstotliwości stosowania środków.
Które płyny rozcieńcza się wodą?
Niektóre produkty należy rozcieńczyć z wodą. Należą do niech produkty: Purman Refresh - do podłóg drewnianych lakierowanych, Purman Washfloor  - do podłóg drewnianych olejowanych, Purman Cleaner - do podłóg ceramicznych, marmurów.
Do jakich podłóg można używać środki marki Purman?
Purman to profesjonalne środki czystości, które stosuje się do różnych rodzajów podłóg. Każdy produkt dedykowany jest do innego rodzaju powierzchni. Do podłóg lakierowanych należy stosować środek Purman Refresh lub Purman Reviwood. Do podłóg olejowych należy używać produkty Purman Washfloor lub Purman Floorwax. Do płytek ceramicznych i kamienia należy używać produktu Purman Cleaner.
Które produkty stosować do kuchni, a które do łazienki?
Do czyszczenia powierzchni w kuchni należy używać Purman Microshine i Purman Milkshine. Do utrzymania czystości w łazienkę najlepiej sprawdzą się produkty z serii Purman Remover i Purman Cleaner.
Jak stosować olejki zapachowe?
Jest kilka możliwości stosowania olejków zapachowych. Można je używać: - pryska się na powierzchnie w pomieszczeniu w którym chcemy, żeby był ładny zapach, - dolewa się do odkurzaczy wodnych z filtrem wodnym, - wlewa się do nawilżaczy powietrza.
Czy marka Purman to tylko środki czystości?
Firma ciągle rozszerza swoją ofertę. Już teraz można kupić specjalistyczne mopy z podajnikami na środki czystości oraz wymienianymi ściereczkami. Niebawem pojawią się również inne produkty, które ułatwią sprzątanie.